06.02.2011 15:42

Autor: Michał Wieczorek

Funeral Party – “The Golden Age of Knowhere”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


funeral-party-the-golden-age-of-knowhere.jpeg Funeral Party – “The Golden Age of Knowhere”
Jive/2011

Let’s party like it’s 2003.

Tak sobie myślę, że pierwsza połowa lat zerowych to był bardzo dobry okres. I dla mnie, i dla muzyki. Ale pewnie idealizuję. Ze wszechobecnej wtedy nowej rockowej rewolucji prawie nic nie zostało. Kto dziś pamięta o The Vines, The Zutons czy The Datsuns? W 2003, dobrze to pamiętam, na dance-punkowe zespoły reagowałem różnie. Przeważnie negatywnie. Teraz, gdy pojawił się zespół bezwstydnie odwołujący się do brzmienia z tamtych lat, zadziałał mickiewiczowska zasada “kraju lat dziecinnych”.

Nie ukrywam, że Funeral Party owładnęli mną. Od premiery przez tydzień słuchałem tylko ich i zastanawiam się dlaczego. Możliwości są dwie. Po pierwsze, FP łączą w sobie różne moje młodzieńcze zajawki. Od tego nieszczęsnego dance punku (lata oglądania MTV2 zrobiły swoje) przez indie v2.0, nową rockową rewolucję aż do rozedrganego emo wokalu i grupowych zaśpiewów. Wszystko razem przypomina czasy, gdy byłem piękny, młody i strasznie głupi.

Druga, prawdopodobniejsza przyczyna tego, że słucham FP z wypiekami na twarzy jest bardziej trywialna. Oni po prostu piszą świetne piosenki. Młodzieńcze, trochę naiwne, pełne optymizmu i radości z życia. Niesamowicie chwytliwe i taneczne. Dobre i na parkiet i do śmigania na desce po mieście. Sam pomysł połączenia tanecznych rytmów z krzykliwym wokalem niczym u Japandroids nie wydaje się być zbyt oryginalny, ale Kalifornijczycy robią to z takim zapałem, że łatwo można zapomnieć o tej wadzie.

Funeral Party mogą być dla mnie Japandroids tego roku. Zespołem, który zaraża żarliwością i świetnymi, nieprzekombinowanymi piosenkami.

Michał Wieczorek


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (10 głosów, średnio: 7,90 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.