08.12.2010 22:48

Autor: Gosia

Fonovel w Łodzi – 07.12.2010

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


fonovel-3.jpg Fonovel w Łodzi – 07.12.2010

Łódzka scena muzyczna chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Zarówno miksami osobowymi między zespołami, jak i rewelacjami, jakie z tych miksów wychodzą. Jedną z nich jest trio Fonovel, które we wtorek, 7 grudnia wystąpiło w Poleskim Ośrodku Sztuki w ramach festiwalu Puls Literatury.

Bajka zaczna się od L.Stadt (zespołu, który długo walczył o moją sympatię), a w zasadzie od ich pekusisty Radka Bolewskiego, który postanowił stworzyć sobie odskocznię od ‘rodzimej’ formacji. Do składu zaprosił Krzyszofa Szewczyka z zespołu Normalsi, Pawła Cieślaka znanego z Blisko Pola i Radiev oraz Dominika Figla. Na wtorkowym koncercie w Łodzi, zabrakło jednak Krzysztofa Szewczyka, który zakończył swoją przygodę z Fonovel. Czy szkoda? Nie wiem, niestety nie miałam szansy zobaczyć jak szło im na żywo w formie kwartetu. Miałam za to szansę zobaczyć jak radzą sobie jako trio. I muszę przyznać, z ręką na sercu, że radzą sobie całkiem nieźle.

Ten koncert, zgodnie z myślą “im dalej w las…”, zaczął się powoli, trochę leniwie, po to by zakończyć się z wykopem. W sumie wykop pojawił się już w okolicach utworu nr 4 albo 5, czyli singlowej piosenki “Missed” i poziom, jak i energię panowie trzymali już do końca, czyli przez następne 10 utworów. Highlightem wieczoru zdecydowanie został ostatni utwór podstawowego setu, utrzymany w lekko White Stripesowym klimacie “Good Vibe”. No takie piosenki, to ja lubię!

Odnoszę (mam nadzieję, słuszne) wrażenie, że już całkiem niedługo głośno zrobi się o Fonovel. Ja przynajmniej będę trzymać za nich oba moje kciuki.

Gosia Lewandowska
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.