02.08.2012 14:13

Autor: przemek

#24 Fonovel

Kategorie: Wideosesje, wideo

Wykonawcy:


Fonovel – “Słabości”

Fonovel – “Shine”

Klarnet basowy zamiast Mooga

Fonovel to zespół, który swoje brzmienie opiera na bardzo charakterystycznych dźwiękach wydobywanych z syntezatora marki Moog. Instrumenty stworzone przez Robera Mooga to jedne z najbardziej popularnych elektronicznych “zabawek” wykorzystywanych od lat 60. w muzyce. Dynamiczne kawałki z debiutanckiej płyty “Good Vibe” łódzkiego tria w dużej mierze są napędzane przez dźwięki wydobywane z tego legendarnego analogowego sprzętu i właśnie to brzmienie sprawia, że Fonovel wyróżnia się na polskiej scenie. Akustyczny występ był dla muzyków sporym wyzwaniem… czym zastąpić Mooga? Klarnet basowy, na którym zagrał Paweł Cieślak okazał się świetnym rozwiązaniem. Utwory “Shine” i “Słabości” zyskały nowe barwy, a panowie z zespołu mieli okazję na zabawę ze swoją twórczością.

Sesję zrealizowaliśmy w dwóch miejscach: na skwerze Wodiczki przy Uniwersytecie Muzycznym im. Chopina oraz na nadwiślańskiej plaży na Pradze. Mnóstwo energii z Warszawą w tle.

Przemek Karolczyk


Oceń wideosesję:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (17 głosów, średnio: 9,94 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.