13.01.2009 21:32

Autor: anca

Excessive Machine – “Another EP”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


another-ep.jpg Bibosze (ostentacyjnie jawni w dodatku -> patrz MySpace). Nie kryją się z tym, że na próby zespołu przychodzą głównie w celu spożycia napojów wyskokowych. Mogę się założyć, że nazwa zespołu powstała właśnie przy okazji zakrapianego “czymś mocniejszym” spotkania. [Dla niewtajemniczonych: Excessive Machine wzięta jest z filmu klasy wątpliwej, czyli B, pt. "Barbarella" -> patrz MySpace-> Wpływy]

Etymologia nazwy już jest znana, czas zająć się muzyką. Panowie jako Excessive Machine debiutują krążkiem “Another EP”, jednak tak naprawdę debiutantami nie są. Remek Zawadzki zajmuje się perkusjonaliami w zespole Afro Kolektyw. Bracia Paweł i Piotrek Zalewscy z kolei udzielają się w zespołach muzyki dawnej, grając na instrumencie zwanym viola da gamba [przodek wiolonczeli i kontrabasu]. Nie są to więc leszcze, o nie!

Czego więc możemy spodziewać się po “klasycznie wykształconych pijaczkach”? Radosnego pop-rocka z elementami funku i odrobiną liryzmu niekiedy. Otwierający EP-kę numer “Knowsless” to dowcipnie zaaranżowana piosenka mówiąca o tym, jak potężne wrażenie może wywołać na mężczyźnie kobieta:

“When she moves she knows she wakes me up & turns me on,
When she moves she knows she has my eyes and has my brain.
When she moves she knows she has a victim has a slave,
When she moves she knows I’m paralized, I’m paralized.”

Chwytliwa melodia, wkręcający tekst – odkąd usłyszałam po raz pierwszy, podryguję i podśpiewuję!

Reszta płyty utrzymana jest w podobnym, choć już nie tak skocznym jak “Knowsless” charakterze. Są też dwa bardziej liryczne fragmenty “Under” i “Try To Be” (przy czym zdecydowanie te żywsze utwory wypadają lepiej). Panowie śpiewają na głosy, co jest niewątpliwym ich atutem. Mimo że wspominali o tym w wideowywiadzie, nie dostrzegłam w muzyce jawnych inspiracji twórczością pani Ireny Rolskiej. Nie wiem czy jest to powód do radości, czy do smutku – pani Irena niewątpliwie wielką postacią była… A może na longplayu się te nawiązania pojawią?

Jak widać, pod wpływem muzyki Excessive Machine, także i mnie udziela się dowcipkowanie. Jeśli macie więc ochotę na odrobinę zawadiackiego, zabawnego, rockowo-popowego grania, zachęcam do posłuchania “Another EP”.

Anna Lenarcik


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (25 głosów, średnio: 7,72 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.