01.04.2011 20:19

Autor: mss

Dum Dum Girls – “He Gets Me High” EP

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


dum-dum-girls-he-gets-me-high.jpg Dum Dum Girls – “He Gets Me High” EP
Sub Pop/2011

Dum Dum Girls nie obijają się i regularnie dostarczają swoim fanom nowych utworów. Ich najnowsze wydawnictwo to czteroutworowa EP-ka, która potwierdza klasę tego niebanalnego zespołu.

Ta recenzja, podobnie jak sama płyta, będzie krótka. Nowy krążek Dee Dee Penny i koleżanek trwa niecałe czternaście minut i potwierdza główną zaletę EP-ek: kilka utworów to w sam raz, by wysłuchać ich wszystkich w całości, nie znudzić się i włączyć od nowa.

Dum Dum Girls nie zmieniły zbytnio swojego stylu, więc nie oczekujcie, że zaczęły nagle grać kawałki trwające dłużej niż cztery minuty czy wycinać kozackie solówki. Wciąż są to proste, wpadające w ucho, chwytliwe melodie i nieskomplikowane teksty zaśpiewane czystym, przyjemnie brzmiącym wokalem Dee Dee. Choć nie są to utwory, które przejdą do historii muzyki, to warto tej płytki posłuchać dla dwóch z nich. Pierwszy, tytułowy “He gets me high”, po prostu nie może się nie podobać – to przebój w sam raz na rozpoczynającą się wiosnę. Drugim jest “There is a light that never goes out”. Dziewczynom udało się idealnie zagrać ten znany z repertuaru The Smiths kawałek, łącząc w nim zarówno cechy oryginału, jak i swojego własnego stylu. Właściwie to nie jestem pewien, czy nie wolę ich wersji od tej, którą nagrał Morrisey i spółka.

Cóż więcej mogę dodać? Polecam, nie ma lipy.

Michał Karpowicz


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (13 głosów, średnio: 7,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.