19.08.2015 14:00

Autor: Kuba

♪ Deafheaven – “Brought to the Water”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Deafheaven – “Brought to the Water”

To jeszcze nie koniec.

O Deafheaven dużo się mówi w kontekście nowej fali metalu i tego, że hipsterzy chyba do końca nie wiedzą, co to dobre granie. Niemniej jednak, “Sunbather” był płytą fenomenalną, mieszczącą post-rockowe pejzaże i shoegazowe zagrywki w ramach blackmetalowej estetyki. Choć nie było to innowacyjne, było na pewno wciągające i ciekawe melodycznie. Pierwszy strzał z nadchodzącego albumu “New Bermuda” jeszcze bardziej odskakuje od wizerunku przedstawionego na poprzednim albumie. Zdecydowanie większy nacisk położony jest na riffy, do tego pojawiają się ciekawe progresje akordowe. Bardziej rockistyczne podejście nie jest tutaj zarzutem, bo przez to większa piosenkowość (choć utwór trwa ponad 8 minut) sprawia, że słucha się tego przyjemnie. Choć zdecydowanie bliżej im do zeszłorocznego singla “From the Kettle Onto the Coil”, wciąż nie sposób odmówić im animuszu. Chciałbym wierzyć, że w kontekście całego albumu, “Brought to the Water” zajmie miejsce średniaka, bo wciąż presja po “Sunbather” jest ogromna i nie chcę się zawieść. Tru-metale tylko na to czekają.

Kuba Serafin
fot. Gosia Lewandowska


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (Jeszcze nie oceniano)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.