23.11.2010 05:59

Autor: Michał Wieczorek

Dance, dance, dance

Kategorie: Czytelnia, POLECAMY, Relacje z koncertów

Wykonawcy: |


whb-5.jpg Dance, dance, dance

We Have Band zagrali w Warszawie.

Koncert zaczął się z lekkim opóźnieniem spowodowanym przesunięciem próby dźwięku, która kolidowała z występem japońskich mimów, który odbywał się na górnym poziomie Snu Pszczoły. Na szczęście dwadzieścia minut po 21 na scenie zainstalował się Bartek Szczęsny i zaczął swój koncert na laptop, sequencer i bas. Miałem spore oczekiwania co do jego setu, bo EPka jest wyśmienita, ale niestety, trochę się zawiodłem. Zabrakło tego “czegoś”.

Tego “czegoś” nie zabrakło We Have Band z pewnością. Od wejścia na scenę kipieli energią. Zaczęli od singlowego “Divisive”, które porwało Sen Pszczoły do tańca. I nie odpuścili do samego końca koncertu. Zagrali całą debiutancką płytę, dodając do piosenek jeszcze większego ładunku taneczności. “Oh” zagrali nawet dwa razy, bo skończyły im się już piosenki, publiczności ciągle było mało. Dawno tak nie tańczyłem na koncercie. Kontakt z publicznością ograniczyli do zwyczajowego “dzień dobry”, “jak się macie?”, “dobranoc”, “dzięki” i kilku zagadnięć po angielsku. Widać jednak było, że granie sprawia im ogromną radość. Thomas wymieniał bas na gitarę, Darren jednocześnie obsługiwał zestaw perkusyjny (na stojąco) i sequencer, a Dede… Dede bardziej wyglądała i śpiewała niż grała.

O dziwo, nagłośnienie dało radę. Było w miarę selektywnie i czysto, dużo lepiej niż się spodziewałem. Czyżby nagłośnienie miało przestać być zmorą małych koncertów? Mam nadzieję, że w końcu dobry dźwięk na koncertach będzie u nas regułą, a nie wyjątkiem.

Sobotni koncert We Have Band przypominał bardziej wypasioną taneczną imprezę niż cokolwiek innego. I co? I było naprawdę świetnie.

Michał Wieczorek

zdjęcia: Gosia Lewandowska
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.