26.12.2008 21:37

Autor: fl23

Current 93 – “Happy Birthday Pigface Christus”

Kategorie: Utwory, zagraniczne, świątecznie

Wykonawcy:


Current 93 – “Happy Birthday Pigface Christus”

c93.jpg Święta już się kończą, niektórzy już wyjeżdżają ze swoich rodzinnych domów, pan Jezus jest na ziemi już od dwóch dni, dlatego pora na piosenkę odnoszącą się w jakiś sposób do tematu tych jakże przyjemnych świąt. Jeszcze dość młody David Tibet ze swoim zespołem Current 93 w piosence “Happy Birthday Pigface Christus”.

Current 93, czyli jeden z najbardziej opętanych zespołów neofolkowych ma na swoim kilkadziesiąt albumów i zawsze jest mistycznie. Czasami poruszają tematy związane z gnozą, czasami odnoszą się do mitologii chrześcijańskiej czy do satanizmu. Wątpię, żeby w dyskografii C93 znalazła się jakaś pozycja nie warta przesłuchania. Współpracowali z wieloma muzykami poczynając od Boyda Rice’a, Nicka Cave’a po Antony’ego i Marca Allmonda. Przed Wami moja ulubiona kolęda, wesołych świąt!

Filip Lech


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (4 głosów, średnio: 8,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.