05.12.2011 11:07

Autor: Maria

Chodź, opowiem ci bajkę o zorzy polarnej

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


Chodź, opowiem ci bajkę o zorzy polarnej
2.12.2011/Wrocław

Będzie bardzo krótka. Promise and the Monster w klubie Firlej.

Dawno nie spotkałam artysty, który swoją twórczością tak odzwierciedlałby kraj z którego pochodzi. Promise and the Monster zahipnotyzowała północnym klimatem słuchaczy we wrocławskim klubie Firlej. Billie Lindahl, bo tak ma naprawdę na imię artystka, wemknęła się na scenę niepostrzeżenie, a zanim publiczność zorientowała się, że to nie dźwiękowiec, a sam gwóźdź programu, w eter popłynęły już pierwsze dźwięki gitary.

Choć glany, mocny ciemny makijaż i długie kruczo-czarne włosy raczej wskazywałyby na artystkę rockową, Promise gra delikatną muzykę opartą głównie na gitarze akustycznej i śpiewa piosenki proste i delikatne. Na scenie na zaledwie 40 minut zapanowały niepodzielnie dwie kobiety, gra świateł i niespotykany klimat, jakie swoim głosem i graniem wytworzyły: głos niósł się po sali, jak nie przymierzając po mroźnych bezkresach północy Szwecji, historie chłodne i czyste, przeniosły słuchaczy w krainę bezkresnego śniegu, pełnej atmosfery niczym z baśni i opowiadań z dalekiej Północy, niczym opowieści  rodem i atmosferą z Winterfell, pełne śnieżnej bieli i zimna, gdzie wszystko jest proste i piękne, jak nie przymierzając meble z Ikei.

Tekst + Foto: Maria Grudowska

Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.