13.03.2015 09:00

Autor: Ewelina

Charlie Winston – “Curio City”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


Charlie Winston – “Curio City”
AFishant/2015

Przyjemność z lekkości słuchania.

Już dawno nie słuchało mi się płyty z taką przyjemnością. I nie była to przyjemność, kiedy zachwycam się każdym kawałkiem, ani przyjemność z odkrywania nowych zakamarków muzycznych, czy też przyjemność z wesolutkich lub śmiesznych piosenek. Ta przyjemność wiązała się z lekkością słuchania. Płyta “Curio City” pochłonęła mnie od początku do końca.Każda piosenka do podróż w inną stronę świata, a jednak słuchając tej płyty odnoszę wrażenie, jakby była to jedna spójna historia.

Czwarta płyta Charliego Winstona (nie mylić z Charlie’m Wilsonem) pokazuje, że ewolucja następuje tak jak powinna. Muzyk nie rzuca się na nieznane wody, ale nie ogląda się też za siebie. Ciągle idzie naprzód, jednak czerpie inspirację ze swoich wcześniejszych dokonań. Na “Curio City” jest zdecydowanie bardziej przebojowo niż na “Running Still” (2011) i o wiele ciekawiej niż na “Hobo” (2009).

Do najlepszych utworów trzeba zaliczyć “Truth” z bardzo przyjemną sekcją perkusyjną, nieco elektroniczne, ale stonowane “Too Long“, mocne “Another Trigger”, idealne na podróż “Lately“, wesołe “A Light (Day)” i nieco funkujące “Evening Comes” (chętnie wymieniłabym tego więcej!). “Wilderness” to utwór dobrze wpisujący się w “obowiązujące” trendy, “Say Something” ładnie buduje nastrój, a “Fear & Love” pozwala na wyciszenie. Jedyny kawałek, który trochę usypia to “A Light (Night)”. Charlie Winston ma fantastyczny głos, który brzmi wyśmienicie zarówno w delikatnych balladach, jak i w mocniejszych kawałkach, ale sam głos byłby niczym, gdyby nie teksty, które tutaj stoją na bardzo wysokim poziomie.

Album “Curio City” jest bardzo dobry i powinien usatysfakcjonować niejednego malkontenta. Tu nie ma się do czego przyczepić. Wszystko jest na swoim miejscu – produkcja, teksty, każdy instrument i głos Winstona. Czego chcieć więcej? Hm, może jakiegoś koncertu?

Ewelina Malinowska


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (7 głosów, średnio: 6,86 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.