23.12.2010 10:02

Autor: Krzysztof Kowalczyk

Call The Fire Brigade – “Dockyard Session EP”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


call-the-fire-brigade-dockyard-session-ep-2010.jpg Call The Fire Brigade – “Dockyard Session EP”
Wydanie własne/ 2010

Koń jaki jest, każdy widzi.

Takie zespoły i takie płyty nie powinny mnie w ogóle dziwić. I istotnie nie dziwią – Was zapewne też nie. To normalne, że młodzi chłopcy chcą grać na gitarach i wyrzucać z siebie gniew, bunt itd. Nie, nie szydzę, piszę zupełnie serio; trudno jest Call The Fire Brigade ganić, bo taka muzyka jest naturalną rzeczą w pewnych okolicznościach przyrody. I wszystko jest ok, dopóki muzykę tę pozostawimy miastu, w którym powstaje oraz jej odbiorcom, czyli znajomym członków zespołu. Jeśli natomiast umieścić ją w jakimś szerszym kontekście, to cóż…

Nazwijmy rzecz po imieniu: wbrew myspace’owemu opisowi, to jest pop punk, nie hardcore. Niby ma być ostro, ale tak naprawdę piosenki próbują się nadawać do nucenia – niestety nucić nie ma za bardzo czego. Fajnie, że pojawiają się dość często przejścia, zmiany tempa i słychać, że grupa nie poszła na kompletną łatwiznę. Inna sprawa, że te wszystkie przejścia doskonale znamy z MTV Rock, z tym, że takie Paramore czy inne Lostprophets tworzą rzeczywiście chwytliwe kawałki. Produkcja epki stoi na bardzo dobrym poziomie, w utworom nie brakuje przestrzeni i oddechu, co rzadko udaje się  zespołom tego typu.

Zdaję sobie sprawę, że zapewne nie jestem odbiorcą docelowym. Kto wie, może członkom Call The Fire Brigade jeszcze wyrosną pazury, jeśli chłopaki sięgną w muzykę gitarową głębiej, a nie tylko przelotnie spojrzą na ostatnie 10 lat. Póki co, niestety jest słabo.

Krzysztof Kowalczyk


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (8 głosów, średnio: 5,88 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.