19.11.2009 21:52

Autor: marcwandas

BiPolar Bears – “3 Songs of Little Fury and Feathery Individuals”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy: |


bipolar-bears-3-songs.jpg BiPolar Bears – “3 Songs of Little Fury and Feathery Individuals”
wyd. własne/2009

BiPolar Bears to na polskim rynku muzycznym świeżynka. Jednak trzeba zaznaczyć, że świeżynka robiona przez ludzi już w branży doświadczonych. Odpowiedzialni za przedstawioną nam pod tym oporowo trudnym do zapamiętania tytułem twórczość są Szymon [d?] Danis (wcześniej metal, najbardziej znany jednak z industrialnego CO.IN.) i Kuba Mitoraj (wcześniej związany ze stylistyką jazzową). Na papierze wygląda to karkołomnie. Jak gra?

Na początku wzdrygam się w swej konfuzji. Od dobrych parunastu miesięcy uważam nu-metal za gatunek wymarły, pogrzebany gdzieś między grungem a new-romantic. Czyżby nu-metal revival? Brrr… Na szczęście “Clear and Cold Black” nie rozwija się rapowanką i ryczącym wniebogłosy refrenem. Zamiast tego dostajemy mieszankę najróżniejszych stylów, w których ostrzejsze nuty zdają się być jakby mniej znaczące.

Nie sposób odpowiedzieć, czym jest BiPolar Bears. Zamiast tego wyliczę, czym nie jest. Nie jest industrialem. Nie jest trip-hopem. Nie jest rockiem. Nie jest metalem. Nie jest chilloutem. Nic z tych rzeczy, a jednocześnie wszystkie. I jak to pogodzić? Nie mam pojęcia, ale im się udaje. Delikatny żeński wokal, połamany automat perkusyjny, przester basu, łagodna elektronika, jazzująca gitara. I do tego całkiem udany refren. Mniej więcej tak to wygląda w “DreamHunter Paradox”, najlepszym punkcie w zestawie. Dlaczego właśnie tak? No i tutaj moje subiektywne uczucia – maniera śpiewu etatowego wokalisty jest dla mnie drażniąca.

Obiecująco to wygląda. Zobaczymy co dalej.

Marcel Wandas


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (232 głosów, średnio: 8,69 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.