18.08.2008 19:03

Autor: Sandra Kmieciak

Bauagan Mistrzów – “Plac zabaw”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


bauagan.jpg Ile bałaganu jest w Bauaganie?

Dużo. Bardzo dużo. Poczynając od składu zespołu, poprzez inspiracje muzyczne poszczególnych członków a kończąc na debiutanckiej płycie “Plac zabaw”, która jest mieszaniną najróżniejszych gatunków i dźwięków.

Odpowiedzialnym za to wszystko jest Norbullo (Norbert Kubacz) dobrze znany, sympatyczny kotrabasista z zespołu Tupika. Kto widział, ten wie o co chodzi i dlaczego czynię go “odpowiedzialnym” za bałagan w Bauaganie. Nie jest to jednak bynajmniej zarzut, wręcz odwrotnie. Kontrabas Norbulla wnosi do Bauaganu jazzowy powiew, który bardzo przyjemnie buja i popycha tempo. Jazz, reggae, ragga to dania główne na “Placu zabaw”. Na deser bauaganiarze podają hip-hopowe teksty. Oszczędne, wywarzone, wyrecytowane i wyśpiewane przez Mad Mike’a (Macieja Malickiego) i Olę Monolę (Olę Pawelską), duet znany ze składu Singledread Soundsystem. To, co możemy usłyszeć na płycie jest wynikiem kilkuletniego krystalizowania się zarówno składu zespołu jak i muzycznego kierunku w jakim młodzi twórcy chcą podążać. Kierunku, moim zdaniem trafnego, bowiem proponowana przez nich muzyka jest oryginalna i interesująca, wnosi powiew świeżości zarówno do polskiego hip-hopu jak i jazzu i reggae. Cytując zespół – “Bauagan, Bauagan[...] dobre podkłady pod dobre słowa przygotował”.

Sandra Kmieciak


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (8 głosów, średnio: 7,75 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.