24.07.2008 09:49

Autor: zukosoczek

Bang Gang – “Ghosts From The Past”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


bang-gang.jpg W krainie Bang Gang

Fenomen muzycznej sceny islandzkiej wciąż mnie zaskakuje i zachwyca. Ostatnio zachwycił najnowszym albumem Bang Gang.

Islandzka formacja Bang Gang powstała w 1998 roku, jej liderem jest Bardi Johansson – człowiek orkiestra: wokalista, autor tekstów i aranżacji, a także producent.To, co wyróżnia muzykę Bang Gang spośród innych grup, to ciepły, spokojny wokal i połączenie delikatnych melodii z elektroniką. I tak właśnie jest na najnowszym krążku.

Zaczyna się pięknie – wyciszonym “The World Is Gray”, który powoli wprowadza w klimat. Bo to właśnie klimat jest w tej muzyce najważniejszy. I tak przez cały czas – trochę melancholijnie, nastrojowo, a przy tym nie sposób się od tych dźwięków oderwać.Dalej jest równie dobrze: akustyczny “One More Trip”, “Don’t Feel Ashamed” z pięknym akompaniamentem kobiecego głosu i doskonale zamykający całość “Stay Home”.

Dźwięki Bang Gang mają w sobie jakąś magię. Album przenosi do innego świata i sprawia, że chce się tego słuchać i słuchać… A przy tym docenić trzeba muzyczną różnorodność i wyśmienite połączenie fortepianu i gitary z elektroniką i trip-hopem. Ale uwaga, od takiej mieszanki łatwo się uzależnić. W moim odtwarzaczu Bang Gang króluje od kilku dni i wcale nie ma zamiaru się wynieść.

Eliza Gaust


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (6 głosów, średnio: 7,33 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.