17.11.2010 19:56

Autor: Maria

B Szczęsny – “Beyond Midnight”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy: |


beyond-midnight-artwork.jpg B Szczęsny “Beyond Midnight”
Brennnessel/2010

Po kilku pierwszych taktach wystraszyłam się, że mam do czynienia z 15-minutowymi utworami-umpa-umpa-nkami, gdzie nic się nie zmienia, poza czasem wyświetlanym w Winampie. Bogu dzięki się myliłam.

Szczęsny nowicjuszem nie jest. Nagrywa od 2008 roku (piosenka “Adria”), komponuje i produkuje muzykę dla Airborne Mark, gra w Not So Tronic i ostatnio coraz sławniejszej Adre and Alin. Do tego solowe występy na coraz większych scenach i coraz więcej fanów na Facebooku.

Dużo dała Szczęsnemu współpraca z net labetem Brennnessel . W niektórych utworach można wyczuć obraz i podobieństwo do syntetyczno-tanecznych kawałków Kamp!, co nie znaczy, że zespół znalazł sobie naśladowcę. Raczej godnego piewcę muzyki syntetycznej na scenach house i elektro.

Brzmienie utworów Szczęsnego opiera się na starych syntezatorach analogowych i  inspiracjami klasycznych w swojej kategorii nu-disco, balearic, house i elektro. W utworach Bartosz często korzysta z gitary basowej, co dodaje jego kawałkom bardziej ludzkiego, organicznego brzmienia. Nie są to jednostajne, monotonne przydługie sety, które zaczynają  nudzić, swoją powtarzalnością, mimo, że refrenu w nich nie ma. Szczęsny poszukuje balansu pomiędzy tanecznością i powtarzalnością a melodiami i bardziej złożonymi strukturami harmonicznymi. Do tego obsesyjna wręcz dbałość o szczegóły aranżacji i brzmienie sprawiają, że chce się przy tym kończyną tupać.

Sens koncertu według Bartosza Szczęsnego to radość z muzyki i pozytywna energia, która w sprzyjających warunkach wytwarza się pomiędzy publicznością a występującym. I własną głową i nogą tupiącą zaręczam: ta pozytywna energia się wytwarza! Wiem, bo sprawdziłam na żywo!

Maria Grudowska


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (6 głosów, średnio: 7,33 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.