09.01.2014 14:00

Autor: Szymon

▶ Anushka – “Never Can Decide”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Anushka – “Never Can Decide”

Smakowity kąsek od Gillesa Petersona.

“A teraz chodźcie na Dżajlsa! Chodźcie na Dżajlsa!” – tak Novika po swoim koncercie gorąco zachęcała do tego, by ruszyć za nią na pląsy z legendarnym didżejem Gillesem Petersonem z BBC Radio 1 (miało to miejsce w 2008 roku podczas muzycznej części festiwalu OFF Plus Camera). Nie musiała mnie długo namawiać. Szybko zamieniłem hol z świetlną tablicą odjazdów i przyjazdów dworca PKP w Krakowie na znajdującą się w tym samym budynku nietypową restaurację. Dżajls zaserwował przybyłym gościom mnóstwo smakowitych tanecznych kąsków. W oknach za jego plecami widać było przejeżdżające pociągi, które znakomicie zastępowały wizualizacje. Parkietowy trainspotting potrwał niemal do samego rana. Po odespaniu szalonej nocy postanowiłem poszukać wybrzmiałych utworów i przyjrzałem się z bliska kilku przyrządzonym przez niego kompilacjom.

Gilles Petterson do dziś nie zawiesił swojej około radiowej działalności, a wręcz stał się człowiekiem-instytucją. Nie tylko wyszukuje muzyczne talenty, ale także jest ich promotorem i wydawcą (jest właścicielem niezależnej wytwórni Brownswood Recordings). Duet Anushka, w skład którego wchodzą pochodzący z Brighton producent Max Wheeler i wokalistka Victoria Port, to kolejne z jego wyśmienitych znalezisk. Utwór “Never Can Decide” świetnie nadaje się do słuchania (wciągający tekst!) i parkietowego kołysania. Śpiew Victorii tryska skrajnymi i intensywnymi emocjami. Początkowo w jej głosie można wyczuć silne rozmarzenie, które jednak chwilę później blaknie. Produkcja podążającego za wokalistką Wheelera idealnie dopasowuje się do tych zmian nastroju. Anushka pokazują też swoimi basowymi dźwiękami z przyszłości, co jeszcze może wydarzyć się w brytyjskiej muzyce tanecznej. Wygląda na to, że na Disclosure i AlunaGeorge wyspiarski elektro-pop się nie kończy. Chodźcie więc na Dżajlsa… tj. na Anuszkę!

Szymon Matlak


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (9 głosów, średnio: 9,33 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.