12.04.2014 11:38

Autor: Kuba

♪ Antemasque – “People Forget”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy: |


♪ Antemasque – “People Forget”

Post-The Mars Volta.

Wydawać by się mogło, że po ciężkim rozpadzie grupy The Mars Volta w 2013 roku, Cedric Bixler-Zavala i Omar Rodriguez-Lopez – długoletni muzyczni kompani, którzy zaczęli razem jeszcze za czasów genialnego At The Drive-In – nie wrócą do grania ze sobą. Najwyraźniej jednak czas leczy rany i duet, już pod nowym szyldem, postanowił jeszcze raz wstrząsnąć muzycznym firmamentem.

Nowy projekt o nazwie Antemasque to całkiem świeża sprawa, która na dobrą sprawę wystrzeliła zaledwie kilka dni temu, kiedy to zespół umieścił w internecie kilka (taki, taki czy taki) urywków z pracy w studio, gdzie można zauważyć, iż w prace nad tym projektem zaangażowany jest m.in Flea z Red Hot Chili Peppers (napisał na Twitterze, iż jedynie kładł gościnnie ścieżki do basu, nie jest zaś regularnym członkiem grupy) czy jeden z wcześniejszych bębniarzy Mars Volty, Dave Elitch. Zespół obecnie jest jeszcze w trakcie nagrywania materiału na swoją debiutancką płytę, ale uraczyli nas już trzema bardzo zróżnicowanymi utworami.

“People Forget” to najnowszy z nich, który melodyką i strukturą jest chyba najbardziej zbliżony do brzmienia Mars Volty, szczególnie tej z ostatniej płyty, “Nocturniquet”, która nie miała tylu połamańców, ile poprzednicy i zdecydowanie bardziej opierała się na groove’ie. Podobnie sprawa ma się z “People Forget”. Gęsty bit zwrotkowy i krzykliwy wokal Zavali wchodzi gładko z niesamowicie bujający, oparty na mocno zmodulowanych gitarach refren – specjalności Rodriguez-Lopeza, by następnie przeskoczyć z prog-rockową precyzją w zmieniający dynamikę most, by wrócić do potężnego chorusa raz jeszcze. Nie słychać w tym rewolucji, ale dla die-hard fana Kudłatogłowych, powrót tego duetu choć na chwilę przywraca wiarę w dobrą muzykę. Zostało czekać na płytę, w końcu Mars Volta już nie wróci.

Do odsłuchu również “4AM” i “Hangin’ In The Lurch“.

Kuba Serafin


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (4 głosów, średnio: 9,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.