21.04.2010 10:31

Autor: Łukasz Stasiełowicz

A Hawk and a Hacksaw – “In the River”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


A Hawk and a Hacksaw – “In the River”

a-hawk-and-a-hacksaw.jpg A Hawk and a Hacksaw to damsko-męski duet okołofolkowy, który często zaprasza do współpracy mniej lub bardziej znanych muzyków. Heather Trust to skrzypaczka, która przez jakiś czas uczestniczyła w projekcie Beirut, Jeremy Barnes natomiast swoją pozycję na arenie międzynarodowej zaczął zdobywać wcześniej – był perkusistą grupy Neutral Milk Hotel, która to była inspiracją dla twórczości m.in. Franz Ferdinand czy Arcade Fire. Stosunkowo częstym gościem na nagraniach jest Zach Condon, człowiek utożsamiany z Beirutem. Pojawia się także w prezentowanym utworze “In the River”, w którym gra na trąbce. Duet odwdzięczył się wspólną trasą koncertową. Twórczość Amerykanów jest bardzo zróżnicowana, umożliwia to np. symultaniczna gra Barnesa nogą na bębnie oraz na trzymanym w rękach akordeonie. Na szczególną uwagę zasługuje blisko trzydziestominutowe wydawnictwo A Hawk and a Hacksaw and the Hun Hangár Ensemble obfitujące w bałkańskie melodie.

Lukasz Stasiełowicz


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (7 głosów, średnio: 7,86 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.