22.12.2011 10:52

Autor: Kuba

Sleep Party People – “I’m Not Human At All”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Sleep Party People – “I’m Not Human At All

Rodzeństwo królika z Donniego Darko gra w zespole.

Sleep Party People to projekt, za który odpowiada Brian Batz, duński kompozytor i wokalista. On i jego czterech zamaskowanych kolegów (których tożsamość jest nieujawniona) nagrali w zeszłym roku swój debiutancki krążek, który zrobił pewne zamieszanie w ich rodzinnej Danii. Projekt dorobił się już także płyty, na której jego kompozycje zremiksowali najlepsi skandynawscy DJe na czele z Mikaelem Simpsonem.W internecie można znaleźć określenia na ich twórczość jako “weed music”. Dla mnie to po prostu genialnie mroczne, pokręcone kompozycje pełne vocoderów, syntezatorów, zapętlonego echa i przesterowanych wokali. Filmy Lyncha łączą się z północnym klimatem Sigur Ros, przez co otrzymujemy przepiękny, choć trochę straszny projekt, którego nieczęsto można posłuchać. Dostałem ciarek za pierwszym razem, kiedy to usłyszałem. Ba, dostaję ich dalej.
Nie przyjechali do Polski na tegoroczny Nordland z powodów zdrowotnym, miejmy nadzieję, że na inauguracyjny koncert przyszłorocznego OFFa się zjawią.

Dla spragnionych wrażeń, jak taka muzyka sprawdza się na żywo, zapis z Copenhagen X Sessions z udziałem grupy.

Kuba Serafin


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (4 głosów, średnio: 8,50 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.