15.03.2011 20:42

Autor: Maria

96PROJECT w Bezsenności

Kategorie: Aktualności

Wykonawcy:


nine_six_project.jpg 16 marca we wrocławskim klubie Bezsenność będzie można posłuchać klasyki rocka!

Nie, nie mam na myśli Chrisa Cornella, Pearl Jam, czy Alice In Chains, ale formacja 96PROJECT do takiego właśnie, najlepszego rockowego brzmienia lat ‘90 nawiązuje. Ich utwory to nowoczesny, niezwykle energetyczny rock luźno inspirowany klasyką gitarowego grania. Najlepszym dowodem na to, że panowie wiedzą, co robią i znają się na tym dobrze, jest fakt, że współpracowali do tej pory z takimi zespołami, jak Ira, Carrion, Lustro, czy Alice Tea. Piotr Matysiak, Marcin Limek, Maciej Prusiński i Łukasz Damm znani byli do tej pory głównie jako muzycy sesyjni i producenci muzyczni, a teraz mamy możliwość posłuchać ich twórczości na żywo.

Pierwsza płyta zespołu, “Mind Control TV” ogłoszona została przez krytyków cudownym powrotem do starego dobrego grungowego grania, gdzie złote rockowe brzmienia lat 90′ powracają w nowym wcieleniu. Słuchając płyty nachodzi refleksja, czy to nie wtedy właśnie osiągnięto doskonałość w uwalnianiu ekspresji przy pomocy przesterowanych gitar?

Całkiem prawdopodobne, że w czasie koncertu w Bezsenności usłyszymy kilka kompozycji, które wydane i wypromowane dwadzieścia lat temu przez wytwórnię za oceanem wprowadziłyby 96Project do klasyki rocka. Wydane teraz, mogą za to zwrócić uwagę bardzo wielu fanów, w bardzo różnym wieku. I tych fanów, aktualnych i potencjalnych zapraszamy do Bezsenności!

96PROJECT

Bezsenność, Wrocław, ul. Ruska 51

Start: 20.00

Info: materiały prasowe.
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.