14.09.2011 07:22

Autor: Monika Pomijan

Mikromusic – “Oczko”

Kategorie: Utwory, polskie

Wykonawcy:


Mikromusic – “Oczko”

Nu-jazzowa wariacja na temat kobiecości.

Nu-jazzowy zespół Mikromusic po kilku miesiącach oczekiwania dzieli się z fanami wyśmienitym teledyskiem do kolejnego singla z albumu “Sova”. To intrygujący, poklatkowy klip do piosenki “Oczko” -  animowano-plastelinowa wariacja na temat kobiecości. Jest to też pierwszy animowany klip w historii Mikromusic. Premiera odbyła się 8 września, a teledysk i jego autorka Eliza Płocieniak-Alvarez walczyli także w miniony weekend o nagrodę festiwalu Yach Film w kategorii animacja.

Sam utwór to szczyt formy Mikromusic – połączenie wrażliwych, jazzowych aranżacji z niebanalną refleksją na temat kobiecości. zachwyca równie mocno, co porusza. Warto się w niego zagłębić, ponieważ przy każdym odsłuchaniu, odkrywa się go na nowo i znajduje się coraz to nowe odniesienia. “Oczko” jest czymś więcej niż opowieścią kobiety.

Monika Pomijan


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (7 głosów, średnio: 5,14 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.