03.07.2011 14:35

Autor: Monika Pomijan

Yann Tiersen – “Dust Lane”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Yann Tiersen – “Dust Lane”

Kabaretowa atmosfera prosto z Francji.


Yann Tiersen, genialny francuski multiinstrumentalista, pomimo swojej niekwestionowanej wszechstronności chyba jednak nigdy nie ucieknie od nawiązań do ścieżki dźwiękowej  “Amelii” Jean-Pierra Jeuneta. Bardzo często jest tak, że gdy ktoś wymienia jego nazwisko druga osoba natychmiast komentuje: a tak, to ten od muzyki z Amelii. To etykietka, dzięki której wielu ludzi w ogóle Tiersena poznaje i chce wiedzieć o nim więcej. Sama tak miałam, gdy w wieku jakichś 12 lat obejrzałam ten film. Dlatego znając niemal na pamięć soundtrack, od razu przyszedł mi on na myśl, gdy posłuchałam tytułowej “Dust Lane” z najnowszego albumu Francuza.

Wrażenie paryskiej bohemy, nieco kabaretowych dźwięków natychmiast rzuca się w oczy, mimo że jest mącone przez kobiecy głos na samym początku piosenki. Znika, gdy pojawia się stłumiony męski wokal i dynamiczna gitara, a potem wchodzi chórek pozostałych muzyków grających z Tiersenem. Całość komponuje się świetnie i tworzy mi wizję Paryża, może i odrobinę kabaretowego, ale w tej mroczniejszej, dusznej wersji. I wersja ta jest jak najbardziej na tak.

Monika Pomijan


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (2 głosów, średnio: 7,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.