11.06.2009 21:18

Autor: przemek

William Fitzsimmons – “Passion Play”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


William Fitzsimmons – “Passion Play”

Posłuchaj na last.fm: http://www.lastfm.pl/music/William+Fitzsimmons/_/Passion+Play

fitzsimmons-photo-caleb-kuhl-2.jpg William Fitzsimmons to amerykański singer-songwriter, którego można porównać do bardziej popularnego Sama Beama z Iron & Wine (i nie tylko ze względu na zniewalające mnie z nóg brody obu panów). Pasja i spokój w jego głosie sprawiają, że mogę słuchać go na okrągło. Oryginalnym elementem w muzyce Fitzsimmonsa jest elektroniczna perkusja, która nadaje wyrazu jego folkującym kompozycjom. Wychowany przez dwójkę niewidomych rodziców artysta od najmłodszych lat otaczany był instrumentami i muzyką. Nie dość, że Amerykanin gra na kilku instrumentach (trąbka, pianino, gitara, melodica, mandolina, banjo) to jeszcze wyprodukował swoje dwie pierwsze płyty. William za pomocą dźwięków nauczył się opowiadać swoje bogate w doświadczenia życie. Album “Goodnight” poświęcił rozwodowi rodziców, a trzeci, zatytułowany “The Sparrow And The Crow” rozpadowi swojego małżeństwa… Melancholijne utwory Fitzsimmonsa znalazły uznanie wśród twórców serialu “Grey’s Anatomy”, co na pewno pomogło mu osiągnąć ponad 4 miliony odsłon na profilu MySpace.

“Passion Play” na żywo z krótkim komentarzem autora:

Przemek Karolczyk


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (54 głosów, średnio: 8,96 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.