10.04.2012 07:00

Autor: Tomek Milewski

Żywiołak – “Mój miły rolniku”

Kategorie: Utwory, polskie

Wykonawcy:


Żywiołak – “Mój miły rolniku”

Singiel z ostatniej płyty folk-rockowego zespołu “Globalna wiocha”.

Premiera najnowszej płyty Żywiołaka przeszła w mediach dosłownie jak cień (premiera 7 listopada 2011). Wszędzie cicho i głucho. Tylko nominacja do Fryderyka i radiowy singiel, którym jest właśnie “Mój miły rolniku” zaznaczyły delikatną obecność nowego materiału w repertuarze zespołu.

Sam tytuł płyty “Globalna wiocha”, jak i jej okładka z ogrodowym krasnalem, przywodzą na myśl słowo “kicz”. Muzyka też już nie jest na poważnie, a mroczny klimat słowiańskich podań został zamieniony na groteskę. “Mój miły rolniku” to swoisty transowy eko-song. W utworze żartobliwie poruszony jest temat wypalania traw przez rolników, które praktykowane jest od czasów… dawnych.  Z tym, że: (…) paliliśmy tu różne rzeczy od króla Piasta, a teraz już nie wolno, nie wolno i basta.

Tomek Milewski


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (2 głosów, średnio: 8,50 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.