25.03.2012 11:13

Autor: Monika Pomijan

Memoryhouse – “Pale Blue”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Memoryhouse – “Pale Blue”

Dream pop z wysokiej półki.

Urok dream popu polega na jego prostocie, braku silenia się na niepotrzebne rewolty i udowadnianie komuś czegokolwiek. Memoryhouse zadziwiają świeżością brzmienia sięgając po gatunek, z którego najwięcej uzyskuje jeszcze Beach House, nieustający jego sztandar. Tymczasem kanadyjski duet swoim debiutanckim longplayem pokazał, że wprawdzie twórców świetnego “Teen Dream” bardzo cenią i lubią, to jednak potrafią pokazać własną, odrębną, wiosenną twarz.

“Pale Blue” to wprawdzie nie dynamiczny, odrobinę efekciarski singiel, który natychmiast skupia na sobie całą uwagę słuchającego, ale prawdziwa perła w czystości i przestrzenności brzmienia. Snujący się, senny wokal Denise Nouvion i doskonała produkcja partnerującego jej Evana Abeele’a to kompozycja oparta na prostej, wdzięcznej gitarze, galopującej gdzieś w tle perkusji i urzekających, delikatnych partiach skrzypiec. Całość brzmi jak zaproszenie na wiosenny spacer o poranku. Grzechem byłoby nie dać się zaprosić.

Monika Pomijan


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (3 głosów, średnio: 7,67 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.