23.09.2010 01:45

Autor: marcin

Negatyw – “Ty i ja”

Kategorie: Utwory, polskie

Wykonawcy:


#597 Negatyw – “Ty i ja”

Pamiętacie zespół Negatyw? Po czterech latach milczenia grupa powraca z nowym materiałem.

posłuchaj utworu

negatyww.jpg Szczerze przyznam, że mam spory sentyment do debiutanckiej płyty Negatywu. Zróżnicowane kompozycje wypełniające płytę urzekają pomysłowością i świeżością. Do dziś przechowuję na kasecie VHS koncert, który zespół dał w roku 2002 w studiu Polskiego Radia. To, co działo się na późniejszych płytach coraz bardziej różniło się od pierwotnych dokonań grupy. Gdzieś zniknął psychodeliczny klimat, który odróżniał Negatyw od innych zespołów wzorujących się na gitarowej muzyce z lat 90. Dziś jeśli wracam do muzyki zespołu, to tylko do tej z płyty “Paczatarez”.

Niedawno grupa poinformowała, że zakończyła prace nad swoim 4 albumem. Krążek zatytułowany “Virus” ukaże się 25 października, wzbogacony o dodatkową płytę z koncertem, który muzycy zarejestrowali w ubiegłym roku, w Planetarium Śląskim. “Ty i ja” to pierwszy singiel, który w pewnym stopniu pozwala odgadnąć czy 4 lata przerwy wpłynęły pozytywnie na formę zespołu. Utwór w prosty sposób nawiązuje do klasycznych rockowych numerów z płyty “Manchaster”. Brzmi jednak dużo bardziej surowo. Patrząc na single promujące poprzednie wydawnictwa trzeba przyznać, że “Ty i ja” po kilku podejściach wypada z nich najsłabiej. Miejmy nadzieję, że to, co najlepsze muzycy zachowali na koniec. Tymczasem można pocieszyć się klikając w myspace’owym odtwarzaczu “dalej” na numer “Paczatarez”.

Marcin Bieniek

wyszperaj coś więcej ▼


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (6 głosów, średnio: 6,17 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.