16.06.2015 09:00

Autor: Ewelina

50 najlepszych polskich płyt w latach 2010-2014 – listy indywidualne

Kategorie: Czytelnia, POLECAMY, Podsumowania

Wykonawcy: | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |


50 najlepszych polskich płyt w latach 2010-2014 – listy indywidualne

190 płyt do sprawdzenia!

Tutaj możecie zobaczyć jak głosowaliśmy w naszym zestawieniu. Być może znajdziecie tu płyty, które Was zainteresują. Czasami warto wrócić do niektórych pozycji i poznać je bliżej lub je sobie odświeżyć. Na kilku listach znajdziecie pozycje, które nie znalazły się w naszym podsumowaniu, ale są naprawdę wartościowe. A jakie są Wasze 20-stki?

5-letnie podsumowanie część I

5-letnie podsumowanie część II

Tomasz Błaszkiewicz

1. Brodka – “Granda”
2. Sorry Boys – “Vulcano”
3. Artur Rojek – “Składam się z ciągłych powtórzeń”

4. Julia Marcell – “Sentiments”
5. Mela Koteluk – “Spadochron”
6. Sorry Boys – “Hard Working Classes”
7. Fismoll – “At Glade”
8. Tres.B – “40 Winks of Courage”
9. Organek – “Głupi”
10. Skubas – “Wilczełyko”
11. Ballady i Romanse – “Zapomnij”
12. Nosowska – “8″
13. Pustki – “Safari”
14. Julia Marcell – “June”
15. Trupa Trupa – “++”
16. Ania Rusowicz – “Mój Big-Bit”
17. Makowiecki – “Moizm”
18. Fisz Emade Tworzywo – “Mamut”
19. UL/KR – “Ament”
20. Kari – “Daddy Says I’m Special”

Katarzyna Borowiec

1. Niechęć – “Śmierć w miękkim futerku”
2. Blossom – “The Longest Journey”
3. We Will Fail – “Verstorung”

4. Merkabah – “Moloch”
5. Skalpel – “Transit”
6. Jacaszek – “Glimmer”
7. kIRk – “Zła krew”
8. Msza Święta w Altonie – “Bezkrólewie”
9. kIRk – “Msza święta w Brąswałdzie”
10. Alameda 3 – “Późne królestwo”
11. Zbigniew Karkowski – “Nerve Cell_o”
12. Ampacity – “Encounter One”
13. K. – “No Longer Trust These Eyes of Mine”
14. Stefan Wesołowski – “Liebestod”
15. Świetliki – “Sromota”
16. Waglewski Fisz Emade – “Matka, Syn, Bóg”
17. Stara Rzeka – “Cień chmury nad ukrytym polem”
18. Blazo – “Reflections”
19. Paweł Szamburski – “Ceratitis Capitata”
20. Innercity Ensemble – “II”

Wyróżnienia: Fisz Emade Tworzywo – “Mamut”, Artur Rojek – “Składam się z ciągłych powtórzeń”, Blazo – “Colors of Jazz”, We Will Fail – “Verstorung 2.0″, T’ien Lai – “Da’at”, Czarny Latawiec – “Mikophonic Workshop, Chopped and Screwed”, Pati Yang – “Wires and Sparks”, Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach – “Karmelki i gruz”, Nosowska – “8″, Paristetris – “Honey Darlin’”

Jakub Buszek

1. kIRk – “Msza święta w Brąswałdzie”
2. Indigo Tree – “Blanik”
3. Voo Voo – “Wszyscy muzycy to wojownicy”

4. Kim Nowak – “Kim Nowak”
5. Łona i Webber – “Cztery i pół”
6. Kaseciarz – “Motorcycle Rock and Roll”
7 Alameda 3 – “Późne królestwo”
8. The Kurws – “Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu”
9. L. Stadt – “El.P”
10. Stara Rzeka – “Cień chmury nad ukrytym polem”
11. Pink Freud – “Monster of Jazz”
12, Julia Marcell – “Sentiments”
13. Świetliki – “Sromota”
14. Niechęć – “Śmierć w miękkim futerku”
15. Paula i Karol – “Overshare”
16. Pustki – “Safari”
17. Skalpel – “Transit”
18. kIRk – “Zła krew”
19. Brodka – “Granda”
20. Artur Rojek – “Składam się z ciągłych powtórzeń”

Przemek Karolczyk

1. Cieślak i Księżniczki – “Cieślak i Księżniczki”
2. Michał Biela – “Michał Biela”
3. Kyst – “Waterworks”

4. UL/KR – “UL/KR”
5. Pustki – “Safari”
6. Organizm – “Koniec, Początek, Powidok”
7. Kristen – “An Accident”
8. Krzysztof Zalewski – “Zelig”
9. Hokei – “Don’t Go”
10. Trupa Trupa – “++”
11. Makowiecki – “Moizm”
12. Tres.B – “40 Winks of Courage”
13. Kristen – “The Secret Map”
14. Coldair – “Whose Blood”
15. Sorry Boys – “Vulcano”
16. Natalia Przybysz – “Prąd”
17. Muchy – “Chcecicospowiedziec”
18. Brodka – “Granda”
19. Psychocukier – “Królestwo”
20. The Dumplings – “No Bad Days”

Wyróżnienia: Babadag – “Babadag”, Kamp! – “Kamp!”, Rebeka – “Hellada”, Muzyka Końca Lata – “PKP Anielina”, Julia Marcell – “Sentiments”, Paula i Karol – “Heartwash”

Joanna Kotala

1. Babadag – “Babadag”
2. UL/KR – “UL/KR”
3. Makowiecki – “Moizm”

4. Skubas – “Wilczełyko”
5. Muchy – “chcecicospowiedziec”
6. Organek – “Głupi”
7. Organizm – “Koniec, początek, powidok”
8. Krzysztof Zalewski – “Zelig”
9. Tres.B – “40 Winks of Courage”
10. Pustki – “Safari”
11. Julia Marcell – “Sentiments”
12. Kamp! – “Kamp!”
13. Trupa Trupa – “++”
14. Jerz Igor – “Mała płyta”
15. Rebeka – “Hellada”
16. The Dumplings – “No Bad Days”
17. Brodka – “Granda”
18. Fonovel – “Good Vibe”
19. Twilite – “Quiet Giant”
20. Waglewski Fisz Emade – “Matka, Syn, Bóg”

Jarosław Kowal

1. Blindead – “Absence”
2. La Santé – “Chleb z kokainą”
3. Blindead – “Affliction XXIX II MXMVI”

4. Trupa Trupa – “++”
5. Sławek Jaskułke – “Sea”
6. Merkabah – “Moloch”
7. Wilga – “Wilga”
8. Stara Rzeka – “Cień chmury nad ukrytym polem”
9. Ampacity – “Encounter One”
10. Furia – “Nocel”
11. Calm the Fire – “There Is No Cure”
12. Pedal Distorsionador – “Pedal Distorsionador”
13. Jacaszek & Kwartludium – “Catalogue Des Arbes”
14. Job Karma – “Punkt”
15. Wieże Fabryk – “Dym”
16. Unifixed – “Battleside”
17. Octopussy – “Octopussy”
18. The Saintbox – “The Saintbox”
19. Babu Król – “Sted”
20. Baaba Kulka – “Baaba Kulka”

Ania Lenarcik

1. Dominik Wania Trio – “Ravel”
2. Możdżer – “Komeda”
3. Tomasz Stańko New York Quartet – “Wisława”

4. Poluzjanci – “Trzy metry ponad ziemią”
5. Sofa – “Hardkor i disko”
6. Lari Lu – “11″
7. Rebeka – “Hellada”
8. Jazzpospolita – “Almost Splendid”
9. Smolik – “4″
10. Baaba – “Disco Externo”
11. Niechęć – “Śmierć w miękkim futerku”
12. L.Stadt – “El.P”
13. xxanaxx – “Triangles”
14. Grzegorz Turnau – “Fabryka Klamek”
15. Tres.B – “The Other Hand”
16. Paristetris – “Honey Darlin’”
17. Witolda Janiak Trio – “Cinema Meets Jazz”
18. Kasia Stankiewicz – “Lucy and the Loop”

Weronika Makowska

1. Paristetris – “Honey Darlin’”
2. Jerz Igor – “Mała Płyta”
3. Voo Voo – “Dobry Wieczór”

4. Ania Rusowicz – “Genesis”
5. Kim Nowak – “Wilk”
6. Twilite – “Quiet Giant”
7. Enchanted Hunters – “Peonia”
8. Baaba Kulka – “Baaba Kulka”
9. Tres.B – “40 Winks of Courage”
10. Julia Marcell – “Sentiments”
11. Babadag – “Babadag”
12. Olivia Anna Livki – “The Name of This Girl Is”
13. The Stubs – “Second Suicide”
14. Kaseciarz – “Surfin’ Małopolska”
15. Fismoll – “At Glade”
16. Rebeka – “Hellada”

Ewelina Malinowska

1. Kamp! – “Kamp!”
2. Magnificent Muttley – “Magnificent Muttley”
3. Brodka – “Granda”

4. Sorry Boys – “Hard Working Classes”
5. Sokół i Marysia Starosta – “Czarna biała magia”
6. Blossom – “The Longest Journey”
7. We Draw A – “Moments”
8. California Stories Uncovered – “EP2″ EP
9. Space Sugar – “Space Sugar” EP
10. Czarny HiFi – “Nokturny & Demony”
11. Jacaszek – “Pieśni”
12. Makowiecki – “Moizm”
13. Buka – “Pokój 003″
14. Mikołaj Bugajak – “Dziwne dźwięki i niepojęte czyny”
15. The Dumplings – “No Bad Days”
16. xxanaxx – “Traingles”
17. Kyst – “Waterworks”
18. Iza Lach – “Krzyk”
19. Bisz – “Wilk chodnikowy”
20. UL/KR – “UL/KR”

Wyróżnienia: The Lollipops – “Hold!”, Sokół i Marysia Starosta – “Czysta Brudna Prawda”, Dwa Zera – “Płyta z czarnych płyt”, Sinusoidal – “Out of the Wall”, O.S.T.R – “Tylko dla dorosłych”, Donatan – “Równonoc”, Bokka – “Bokka”, Smolik – “4″, Zamilska – “Untune”, Zaburzenia – “Sny w których ginę”, Domowe Melodie – “Domowe Melodie”, Mela Koteluk – “Spadochron”, The Stubs – “Second Suicide”, Kixnare – “Red”, Gedz – “Serce bije w rytm”, Twilite – “Quiet Giant”, Semantik Punk – “abcdefghijkl…”

Ilona Nieroda

1. Waglewski Fisz Emade – “Matka, Syn, Bóg”
2. UL/KR – “Ament”
3. Julia Marcell – “June”

4. Bokka – “Bokka”
5. Snowman – “The Best Is Yet to Come”
6. Daniel Spaleniak – “Dreamers”
7. Skubas – “Wilczełyko”
8. Pablopavo i Ludziki – “Polor”
9. Dawid Podsiadło – “Comfort and Happiness”
10. Organek – “Głupi”
11. Fisz Emade Tworzywo – “Mamut”
12. Bobby the Unicorn – “Utopia”
13. Iza Kowalewska – “Diabeł mi cię dał”
14. Miss God  – “Woda”
15. Iowa Super Soccer – “Stories Without Happy Ending”
16. Yugopolis – “2″
17. Kim Nowak – “Wilk”
18. Kristen – “The Secret Map”
19. L.U.C – “REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie”
20. Evorevo – “Underpop”

Wyróżnienia: Brodka – “Granda”, Jamal – “Miłość”, Fismoll – “At Glade”, Les Ki – “Zaczyn”, Michał Biela – “Michał Biela”, Mikromusic – “Piękny Koniec”, Trupa Trupa – “++”, Misia Ff – “Epka”, We Draw A – “Moments”, Muchy – “chcecicospowiedziec”, Myslovitz – “1.577″, Pablopavo – “Tylko”, Skubas – “Brzask”, Twilite – “Quiet Giant”, Marek Dyjak – “Kobiety”, We Call It a Sound – “Trójpole”, Edyta Bartosiewicz – “Renovatio”

Kuba Serafin

1. The Kurws – “Dziura w getcie”
2. Afro Kolektyw – “Piosenki po polsku”
3. Bisz – “Wilk Chodnikowy”

4. Tides From Nebula – “Eternal Movement”
5. Searching for Calm – “Celestial Greetings”
6. Brodka – “Granda”
7. Sorry Boys – “Hard Working Classes”
8. Zeus – “Zeus. Nie Żyje.”
9. Pink Freud – “Monster of Jazz”
10. Semantik Punk – “abcdefghijkl…”
11. Kaseciarz – “Surfin’ Małopolska”
12. Igor Boxx – “Breslau”
13. Hokei – “Don’t Go”
14. No Values – “s/t”
15. Ms. No One – “The Leaving Room”
16. Cuba De Zoo – “Rozkaz”
17. Krzysztof Zalewski – “Zelig”
18. Czarny HiFi – “Niedopowiedzenia”
19. Jazzpospolita – “Jazzpo!”
20. Japoto – “Japoto”

Michał Stępniak

1. Julia Marcell – “June”
2. Julia Marcell – “Sentiments”
3. Brodka – “Granda”

4. 52UM – “Superego”
5. T.Love – “Old Is Gold”
6. Iza Lach – “Krzyk”
7. Pablopavo i Ludzki – “Polor”
8. Voo Voo – “Nowa płyta”
9. Artur Rojek – “Składam się z ciągłych powtórzeń”
10. Strachy Na Lachy – “Dodekafonia”
11. Nerwowe Wakacje – “Polish Rock”
12. Trupa Trupa – “++”
13. UL/KR – “UL/KR”
14. Świetliki – “Sromota”
15. Tomasz Budzyński – “Osobliwości”
16. Maki i Chłopaki – “Dni Mrozów”
17. Kristen – “The Secret Map”
18. Afro Kolektyw – “Piosenki po polsku”
19. Fisz Emade – “Zwierzę bez nogi”
20. kIRk – “Zła krew”

Aneta Wieczorek

1. Kamp! – “Kamp!”
2. Coma – “Czerwony album”
3. Lao Che – “Prąd stały / Prąd zmienny”

4. Behemoth  – “The Satanist”
5. Lao Che – “Soundtrack”
6. Artur Rojek – “Składam się z ciągłych powtórzeń”
7. Sorry Boys – “Hard Working Classes”
8. We Draw A – “Moments”
9. Stop Mi! – “Matematyka”
10. Brodka – “Granda”
11. T.Love – “Old Is Gold”
12. Mela Koteluk – “Spadochron”
13. Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach – “Karmelki i gruz”
14. Nosowska – “8″
15. Hey – “Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan”
16. Natalia Przybysz – “Prąd”
17. Maria Peszek – “Jezus Maria Peszek”
18. Ania Rusowicz – “Mój Big-Bit”
19. Edyta Bartosiewicz – “Renovatio”
20. Piotr Rogucki – “Loki – wizja dźwięku”

Michał Wieczorek

1. Julia Marcell – “Sentiments”
2. Alameda 3 – “Późne królestwo”
3. Brodka – “Granda”

4. Daktari – “Lost Tawns”
5. Niechęć – “Śmierć w miękkim futerku”
6. Muzyka Końca Lata – “PKP Anielina”
7. Hera – “Seven Lines”
8. Eldo – “Zapiski z 1001 nocy”
9. Ten Typ Mes – “Kandydaci na szaleńców”
10. Nor Cold – “Nor Cold”
11. Stara Rzeka – “Cień chmury nad ukrytym polem”
12. Tres.B – “40 Winks of Courage”
13. Galus – “Futura”
14. kIRk – “Zła Krew”
15. Młynarski Plays Młynarski – “Rebeka nie zejdzie dziś na kolację”
16. Muchy – “Notoryczni debiutanci”
17. UL/KR – “UL/KR”
18. Pablopavo – “Polor”
19. Searching for Calm – “Celestial Greetings”
20. Oleś Brothers & Jorgos Skolias – “Sefardix”

Kasia Wojtasik

1. Tres.B – “40 Winks of Courage”
2. Brodka – “Granda”
3. UL/KR – “UL/KR”

4. We Draw A – “Moments”
5. Kamp! – “Kamp!”
6. Indigo Tree – “Leavingtimebehind”
7. Niechęć – “Śmierć w miękkim futerku”
8. Muchy – “chcecicospowiedzieć”
9. Julia Marcell – “June”
10. Pablopavo i Ludziki – “Telefon”
11. Fismol – “At Glade”
12. Skubas – “Wilczełyko”
13. Nosowska – “8″
14. Kim Nowak – “Kim Nowak”
15. Bokka – “Bokka”

O jakichś płytach zapomnieliśmy? ;)

5-letnie podsumowanie część I

5-letnie podsumowanie część II

Ewelina Malinowska




Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert




 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.